Hakkımızda

Yücel Eğitim Kurumları, sınavlara hazırlık alanındaki öncülüğünü dershaneciliğe de taşıyarak bu alanda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Hepsinden önemlisi öğrencilerin ulaşmak istedikleri akademik başarının önemli bir anahtarı olan etkili ekip, yıl boyunca yapılan planlamalar programlar ve ölçme değerlendirme işlemleri, kapsamlı rehberlik hizmetleri ile takip edip eksiklerini  tamamlama konusunda öncü olmuştur.

Amacımız, bilimin ışığında daima kendini geliştiren vizyonu geniş, kendini ve ülkesini hep ileri taşıyacak bilgi ve donanıma sahip dürüst, yüksek ahlaklı bireyler yetiştirmektir.

EĞİTİMLERİMİZ

Ortaokul, öğrencilerin yeteneklerinin geliştiği bir üst seviye olan Liseye hazırlık aşamasının yoğunlaştığı dönemdir.

Yücel Akademiye her öğrenci seviye belirleme sınavıyla kabul edilir. Her yıl idarenin belirlediği tarihlerde yapılan deneme ve bursluluk sınavlarıyla öğrencinin eksikleri tespit edilip, her öğrenciye kendi ihtiyacına uygun ders ve çalıma programı hazırlanır. Ders-ödev-etüt ve sınav sistemi mantığıyla hareket edilir.

  • En fazla 14 kişilik sınıflarda akıllı tahtalarla desteklenen öğretim,
  • LGS’ye özel hazırlık çalışmaları,
  • Haftanın her günü sınava hazırlık ve akademik destek olacak etüt programları,
  • Alanında uzman kadroyla sınav rehberliği ve kişisel rehberlik,
  • Haftalık ve günlük ödev takibi,
  • Konu tarama testleri ile eğitim desteklenir.

ÖDEV ANLAYIŞIMIZ

Ezbere dayalı öğrenciye değer katmayan, yaratıcılığını ve düşünme becerilerini kısıtlayan ödev anlayışına karşıyız. Yücel Eğitim Kurumları olarak eleştiren sorgulayan, öğrenmeyi öğreten bir eğitim modelini benimsemekteyiz. Ders performansını pekiştirmeye ve geliştirmeye yönelik eğitim sistemiyle öğrencinin ihtiyacına yönelik çalışmalar yaparak eğitimlerimizi sürdürmektir. Böylece öğrencimiz sınav kaygısı, ödev korkusu olmadan kurumumuza mutlu birer birey olarak gelir.

ETÜT ANLAYIŞIMIZ

Öğrencilerimizin akademik performansları çok yönlü olarak izlenmektedir. Eksik oldukları konular tespit edilip kişisel (birebir) ve grup etütleri planlanır.

NEDEN YÜCEL EĞİTİM KURUMLARI

  • Alanında yetkin eğitim kadrosu,
  • Her sınıf düzeyinde hem sınav hem okul derslerine destek eğitim,
  • Çeşitli yayın ve zengin içerikli kaynak desteği,
  • Veli-öğrenci-rehberlik ortak görüşmeleriyle psiko-sosyal anlamda öğrenci takibi.

Öğrencilerimizin Yorumları

öğrenci 1

İrem Naz K.


Yücel Eğitim kurumlarına severek gidiyorum. Öğretmenlerimiz ile bir aile gibiyiz. Sınıf öğretmenlerimiz bizimle  yakından ilgileniyor. Yücel Eğitim ile dersler artık daha eğlenceli!öğrenci 1

Elif Ç.


İyi ki Yücel Eğitim Kurumları! Öğretmenlerimi ve burayı çok seviyorum. Ders dışında çeşitli sosyal aktiveleri ile hem eğleniyoruz hem öğreniyoruz.

öğrenci 1

ALİ D.


Bireysel Rehberlik saati ile birlikte her hafta özel ders çalışma programı yapıyoruz. Bu şekilde sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

öğrenci 1

Mehmet A.


Türkiye geneli Antalya geneli deneme sınavları ile sık sık genel sıralamamızı görüyor ve böylece sürekli kendimi daha çok kendimi daha çok geliştirmem konusunda rehber öğretmenim destek oluyor. Korkulu rüyalarım olan matematik dersi bile Yücel Eğitim ile artık en sevdiğim ders haline geldi.

öğrenci 1

Zehra S.

Ders saatlerimiz dışında sürekli eksiklerime yönelik birebir etütlere katılıyor rehber öğretmenim ile beraber her hafta düzenli olarak ders çalışma programı yapıyoruz. Bu sayede deneme sınavlarımdaki puanlarım ile birlikte okul puanlarımda arttı. En büyük fen lisesine gitmek ve iyi bir cerrah olmaktı.. Aldığımız eğitim ile artık bu hayal değil sadece önümdeki ilk hedefim. Teşekkürler Yücel Eğitim!